Muzeum
logo Krzemionki
muzeum muzeum muzeum

Zamów subskrypcję!

NEWSLETTER

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza wszystkich swoich sympatyków i zwiedzających do odwiedzenia naszych stron na Facebooku. Znajdą tam Państwo aktualności, komentarze, opinie i ciekawostki z życia muzeum. Razem z nami możecie tworzyć ten profil, do czego serdecznie zapraszamy. Wystarczy kliknąć LUBIĘ TO!

facebookfacebookfacebookfacebook

AKTUALNOŚCI

Zwiększenie dostępności do Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim poprzez poprawę infrastruktury Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki oraz Pałacu Wielopolskich

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Św. realizuje projekt „Zwiększenie dostępności do Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim poprzez poprawę infrastruktury Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki oraz Pałacu Wielopolskich” w ramach dofinansowania udzielonego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie: 8.1. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury, dziedzina: kultura i sztuka. Opis projektu znajduje się tutaj.

Aktualności dot. projektu można przeczytać w zakładce PROJEKT POIŚ.

Wyjazd żołnierzy czeskich z Ostrowca (listopad 1918). Fotografia ze zbiorów Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrow

Ostrowiec w latach Wielkiej Wojny - wykład

Zapraszamy na wykład pt. Ostrowiec w latach Wielkiej Wojny (1914-1918), który odbędzie się 14 listopada (niedziela) o godz. 15 w siedzibie Muzeum (Sudół 135a).

Ostrowiecki Festiwal Kultury Prehistorycznej i Antycznej

14-15 sierpnia na Krzemionkach Ostrowiecki Festiwal Kultury Prehistorycznej i Antycznej

Polana Czachowskiego - świadek historii

Na Polanie Czachowskiego w Sudole stanęła tablica informacyjna upamiętniająca Bitwę pod Jeziorkiem przygotowana przez Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Konserwacja mebli ze zbiorów muzeum

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim realizuje zadanie „Konserwacja mebli ze zbiorów Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim”. 

Nie żyje Andrzej Bartczak

Nie żyje Andrzej Bartczak.
To wieloletni pracownik naszego muzeum, nasz księgowy, a przede wszystkim fantastyczny kolega.

Krzemień i Żelazo

W sobotę 15 maja zapraszamy do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki na spotkanie pod hasłem Krzemień i Żelazo.

Konserwacja mebli zakończona

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończyło realizację zadania „Konserwacja mebli ze zbiorów Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Akcja Burza - wakacyjna porcja historii

Już w najbliższą sobotę 1 go sierpnia kolejna SOBOTA W MUZEUM. W związku z tym, że przypada ona właśnie na datę 1-go sierpnia Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki zaprasza na warsztaty historyczne. Głównym tematem spotkania będzie akcja "Burza", jej zasięg na ziemi świętokrzyskiej oraz Powstanie Warszawskie.

Konferencja prasowa w Krzemionkach

24 lipca 2020 r. odbyła się konferencja prasowa, której tematem było przedstawienie stanowiska Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim w sprawie planowanej eksploatacji złoża "Ruda Kościelna" w miejscowości Ruda Kościelna.

Partnerzy

 

realizacja: dwarazy.com