Muzeum
logo Krzemionki
muzeum muzeum muzeum

Zamów subskrypcję!

NEWSLETTER

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza wszystkich swoich sympatyków i zwiedzających do odwiedzenia naszych stron na Facebooku. Znajdą tam Państwo aktualności, komentarze, opinie i ciekawostki z życia muzeum. Razem z nami możecie tworzyć ten profil, do czego serdecznie zapraszamy. Wystarczy kliknąć LUBIĘ TO!

facebookfacebookfacebookfacebook

AKTUALNOŚCI

powrót

 

Ostrowiecki Festiwal Kultury Prehistorycznej i Antycznej

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim we współpracy z Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego organizuje w dniach 14-15 sierpnia na terenie Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki wydarzenie pn. Ostrowiecki Festiwal Kultury Prehistorycznej i Antycznej. Krzemień, Żelazo i Bursztyn.

Dolina rzeki Kamiennej w regionie świętokrzyskim dostarcza szeregu danych o roli pracy ludzkiej, która budowała więzi społeczne w odległej przeszłości. Dlatego nasz festiwal będzie odwoływać się do tradycji, które wiążą się z zespołową pracą i jej efektami na szerokim tle kulturowym, które obejmuje prehistorię i czasy starożytne. Pragniemy umożliwić odbiorcom zapoznanie się z przekrojem kulturowych osiągnięć dawnych mieszkańców dorzecza Kamiennej, począwszy od łowców reniferów ze schyłkowego paleolitu, neolitycznych górników krzemienia pasiastego po hutników żelaza z okresu wpływów rzymskich.

W ramach Ostrowieckiego Festiwalu Kultury Prehistorycznej i Antycznej planujemy liczne warsztaty i ekspozycje. Co więcej, czeka nas także koncert muzyki etnicznej zespołu Spiritual Seasons z Ukrainy, widowiskowe prezentacje grupy Familia Gladiatoria Taurus z Czech oraz Bursztynowy Fire Show.

Szczegółowy program: http://krzemionki.pl/aktualnosci/ostrowiecki-festiwal-kultury-prehistorycznej-i-antycznej/ 

 

 

 

Partnerzy

 

realizacja: dwarazy.com