Muzeum
logo Krzemionki
muzeum muzeum muzeum

Zamów subskrypcję!

NEWSLETTER

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza wszystkich swoich sympatyków i zwiedzających do odwiedzenia naszych stron na Facebooku. Znajdą tam Państwo aktualności, komentarze, opinie i ciekawostki z życia muzeum. Razem z nami możecie tworzyć ten profil, do czego serdecznie zapraszamy. Wystarczy kliknąć LUBIĘ TO!

facebookfacebookfacebookfacebook

AKTUALNOŚCI

powrót

 

Konserwacja mebli ze zbiorów muzeum

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim realizuje zadanie „Konserwacja mebli ze zbiorów Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim”.
W ramach projektu zostanie przeprowadzona gruntowna renowacja 9 obiektów z Działu Sztuki i Rzemiosła Artystycznego: 8-częściowego kompletu mebli salonikowych w stylu Ludwika XVI oraz kanapy w stylu biedermeieru wiedeńskiego.
Wytypowane do konserwacji muzealia stanowią ważną część składową planowanych wystaw stałych w wysokiej klasy zabytku, jakim jest Pałac Wielopolskich (oddział Muzeum Historyczno-Archeologicznego). Konserwacja zbiorów jest niezbędna, by móc zaprezentować we właściwy sposób pałacowe wnętrza.
Projekt obejmuje również realizację krótkiego filmu dokumentującego prace konserwatorskie oraz plansz, które będą prezentowały stan obiektów przed i po konserwacji.
Zadanie „Konserwacja mebli ze zbiorów Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

 

 

Partnerzy

 

realizacja: dwarazy.com