Muzeum
logo Krzemionki
muzeum muzeum muzeum

Zamów subskrypcję!

NEWSLETTER

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza wszystkich swoich sympatyków i zwiedzających do odwiedzenia naszych stron na Facebooku. Znajdą tam Państwo aktualności, komentarze, opinie i ciekawostki z życia muzeum. Razem z nami możecie tworzyć ten profil, do czego serdecznie zapraszamy. Wystarczy kliknąć LUBIĘ TO!

facebookfacebookfacebookfacebook

Dział naukowo - edukacyjny

 

Zadaniem działu jest szeroko rozumiana edukacja, zarówno dzieci - poczynając od tych najmłodszych w przedszkolach, a kończąc na licealistach, ale także wszystkich tych osób, które są szczególnie zainteresowane zbiorami naszego muzeum.

 

 

Dział zajmuje się również organizacją konkursów, koncertów oraz innych wydarzeń kulturalnych.

 

 

Zajęcia edukacyjne prowadzone są w formie lekcji muzealnych, warsztatów, wykładów opartych o wystawy muzealne, stałe i czasowe, zabytki znajdujące się w magazynach muzeum, archiwalny i współczesny materiał fotograficzny, filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne oraz różne pomoce dydaktyczne: dla młodszych uczestników układanki, zagadki, krzyżówki, kolorowanki; dla starszych karty pracy ucznia. Lekcje muzealne rozszerzane są o zajęcia plastyczne i warsztatowe, skierowane zwłaszcza do najmłodszych grup dzieci.

 

 

 

 

Partnerzy

 

realizacja: dwarazy.com